S.T.E.M

S.T.E.M koncept je propojení oborů jako je VĚDA (Science), TECHNIKA (Technology), STROJÍRENSTVÍ (Engeneering) a MATEMATIKA (Mathematic).

Výraz  STEM education  vznikl v USA v 90. letech minulého století a využívá se pro označení vzdělávání v oborech přírodní vědy (Science), techniky (Technology) a strojírenství (Engineering)  a matematiky (Matematics).
Přirozená blízkost a příbuznost těchto oborů vybízela k tomu, aby byly spojeny pod jedním označením. V průběhu prvního desetiletí 21. století i v současnosti pak je této oblasti věnována stále větší pozornost ve Spojených Státech i v Evropě zejména proto, že v těchto oborech povážlivě ubývá studentů a sílí jejich nezájem o studium předmětů STEM.
Obory v oblasti STEM jsou přitom chápány jako rozhodující pro rozvoj a růst ekonomik. Ekonomové vyspělých zemí pokazují na to, že zaostávání v oblasti STEM znamená hrozbu ztráty konkurenceschopnosti s dalekosáhlými důsledky pro rozvoj ekonomiky v globálním měřítku.

BRICKS 4 KIDZ® propojuje tento vzdělávací systém s příjemným hraním s Lego® kostkami, což je evergreenem v dětské zábavě. Zhmotňuje dětem fyzikální zákonitosti a umožňuje tak jejich lepší pochopení. Výsledkem je důkladně zpracovaný koncept motorizovaných modelů, doprovodných informací a hraní si!

Navíc si děti posílí sebevědomí, organizační schopnosti, naučí se řešit problémy
a pracovat v týmu.

VĚDA

Každý model obohacuje slovní zásobu dětí o nové odborné výrazy. Lekce, které se zaměřují na témata, jako jsou zákony pohybu, využívají koncept fyzikální vědy a vyžadují od dětí, aby uplatňovaly to, co se naučily.

TECHNIKA

Technologie využívá poznatky vědy k řešení problémů a vynalézání. Děti využívají svoji kreativitu a analytické schopnosti k nalezení funkčních řešení problémů prezentovaných na začátku každé hodiny.

STROJÍRENSTVÍ

Strojírenství používá praktickou aplikaci vědy k navrhování, plánování a tvoření. Ačkoliv si to děti neuvědomují používají technické dovednosti ke konstrukci modelů, jako jsou mosty, věže a horské dráhy. Zjistí co jsou převody, jak fungují ozubená kolečka apod.

MATEMATIKA

Děti dostávají příležitost k širokému využití matematických schopností při odhadování, počítání, měření a stavění s LEGO® kostičkami.

Fotogalerie

This message is only visible to admins:
Unable to display Facebook posts

Error: (#10) This endpoint requires the 'manage_pages' or 'pages_read_engagement' permission or the 'Page Public Content Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS for details.
Type: OAuthException
Code: 10
Click here to Troubleshoot.
View Full Facebook Gallery

Učíme se, stavíme a hrajeme si s kostkami LEGO®

Copyright © 2017 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. PRIVACY POLICY | CORPORATE CONTACT

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.