S T E M Burst

S.T.E.M Koncept

S.T.E.M koncept je propojení oborů jako je VĚDA (Science), TECHNOLOGIE (Technology), STROJÍRENSTVÍ (Engeneering) a MATEMATIKA (Mathematic).

Výraz STEM education vznikl a začal být používán v USA v 90. letech minulého století pro označení vzdělávání v oborech přírodní vědy, techniky a technologie  a matematika. Přirozená blízkost a příbuznost těchto oborů vybízela k tomu, aby byly spojeny pod jedním označením. V průběhu prvního desetiletí 21. století i v současnosti pak je této oblasti věnována stále větší pozornost ve Spojených Státech i v Evropě zejména proto, že v těchto oborech povážlivě ubývá studentů a sílí jejich nezájem o studium předmětů STEM. Obory v oblasti STEM jsou přitom chápány jako rozhodující pro rozvoj a růst ekonomik. Ekonomové vyspělých zemí pokazují na to, že zaostávání v oblasti STEM znamená hrozbu ztráty konkurenceschopnosti s dalekosáhlými důsledky pro rozvoj ekonomiky v globálním měřítku.

BRIKS 4 KIDZ® propojuje tento edukativní systém s příjemným hraním s Lego® kostkami, což je evergreenem v dětské zábavě. Zhmotňuje dětem fyzikální zákonitosti a umožňuje tak jejich lepšímu pochopení. Výsledkem je důkladně zpracovaný koncept motorizovaných modelů, doprovodných informací a HRANÍ SI!

Navíc děti posílí sebevědomí, organizační schopnosti, naučí se řešit problémy a pracovat v týmu.

VĚDA

Každý model přináší nové vědecké výrazy. U lekcí, které se zaměřují na témata, jako jsou „Zákonitosti pohybu“, je potřeba, aby děti uvedly v praxi, to co se naučily.

TECHNOLOGIE

Technologie využívá poznatky vědy k řešení problémů a vynalézání. Děti používají svoji kreativitu a analytické schopnosti k nalezení funkčních řešení problémů na začátku každé hodiny.

STROJÍRENSTVÍ

Strojírenství používá praktickou aplikaci vědy k navrhování, plánování a tvoření. Děti používají dovednosti konstruování a strojírenství v modelech jako jsou mosty, věže či horské dráze. Zjistí co jsou převody, jak fungují ozubená kolečka apod.

MATEMATIKA

Děti dostávají příležitost k širokému využití matematických schopností při odhadování, počítání, měření a stavění s LEGO® kostičkami.

 

Photo Gallery

This message is only visible to admins:
Unable to display Facebook posts

Error: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.
Type: OAuthException
Code: 10
Click here to Troubleshoot.
View Full Facebook Gallery

Učíme se, stavíme a hrajeme si s kostkami LEGO®

Copyright © 2015 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. PRIVACY POLICY | CORPORATE CONTACT

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.