Bricks 4 Kidz® nově rozšiřuje možnosti programování („coding“) pomocí jazyka Scratch, který byl vytvořen v MIT (Massachusetts Institute of Technology).

Scratch je volně dostupný software, takže děti mohou na naši výuku jednoduše navázat i doma. Od svého začátku nabízíme programování vytvořené firmou LEGO® pro ovládání našich modelů. Jazyk Scratch nyní přináší naše programování do obecné roviny s možným využitím i v jiných aplikacích než LEGO®.

Schopnost programování je v dnešní době nedílnou součástí technologického vzdělávání s přesahem do mnoha dalších oborů. Náš program naučí žáky základy programování a rozvine jejich logické myšlení při řešení praktických úkolů. Jazyk Scratch je ideální pro začínající programátory, ale zároveň umožňuje vytvářet i velmi sofistikované programy. Proto ho považujeme za nejlepší volbu pro naše potřeby. Programovací jazyk Scratch používáme ve svých programech pro ovládání LEGO WEDO 2.0.®, EV3 Mindstorms® nebo vytváření počítačových her.

Bricks 4 Kidz nabízí několik možností, jak se naučit programování:

  • Kurzy základního programování s jazykem Scratch – Studenti se seznámí se základy programování v zábavném a lehce použitelném softwaru Scratch.
  • Kurzy programování („coding“) v jazyku Scratch a ovládání LEGO WEDO 2.0® – Zlepšíme znalosti programování za použití softwaru Scratch a LEGO WEDO 2.0.® modelů.
  • Navrhování a programováni počítačových her – Naučíme děti základy programování a strategického myšlení při vytváření počítačových her.

Základy programování s jazykem Scratch (8 – 16 let)

Základy programování s jazykem Scratch je úvod do programu, který nepoužívá kostičky LEGO® Bricks ani přidané elementy LEGO WEDO 2.0® a EV3 Mindstorms®. Tento program obsahuje digitální prvky z určitých Bricks 4 Kidz® modelů a také různé LEGO® kostičky, součástky, minifigurky atd. Studenti se naučí programovat a přitom manipulovat s počítačem.

Programování („coding“) v jazyku Scratch a ovládání LEGO WEDO 2.0®  nebo EV3 Mindstorms®  (8 – 16 let)

Nyní dokážeme propojit programování v jazyku Scratch s oblíbenými stavebnicemi WeDo a EV3. Žáci budou stavět modely ze součástek vzdělávacího LEGO WEDO 2.0.® nebo EV3 Mindstorms® a následně sami vytvoří program v počítači, který bude jejich modely řídit.

Navrhování a programováni počítačových her (8 – 16 let)

Naučíme děti základy programování a strategického myšlení při vytváření počítačových her. Děti budou mít za úkol využít vlastní kreativitu při vymýšlení námětu, námět systematicky zpracovat a společně vytvořit počítačovou hru. Každou hrou se děti učí složitější možnosti programování počítačových her. Nakonec si děti budou moci zahrát a ukázat svým kamarádům hry, které vytvořily.

Vaše děti si díky Bricks 4 Kidz mohou programování v jazyce Scratch vyzkoušet na letních příměstských táborech nebo na kroužcích, které probíhají během školního roku.

Od října 2018 Bricks 4 Kidz nabízí kurzy programování ve svém Creativity Center v Praze 5.Všechny tři nabízené kurzy s programem Scratch jsou šestitýdenní a navazují na sebe. Doporučujeme začít s obecným uvedením do programu Scratch a končit s programováním počítačových her. Vzhledem k limitovanému počtu míst budou mít přednost k přihlášení do kurzu studenti, kteří předchozí kurz již absolvovali. Máme omezený počet účastníků, proto se přihlaste už dnes!

Učíme se, stavíme a hrajeme si s kostkami LEGO®

Copyright © 2015 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. PRIVACY POLICY | CORPORATE CONTACT

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.