Náš team

Lego Bricks

Radka Slavíková

KDE TO VŠECHNO ZAČALO?

Před asi půl rokem jsem poprvé viděla koncept společnosti Bricks 4 Kidz®. Společnost Bricks 4 Kidz® se v České republice od roku 2013 též zabývá výukou předškolních dětí, robotikou, pořádá semináře během vyučování, příměstské tábory, workshopy a narozeninové oslavy.
Všimla jsem si, že zatím si tento koncept mohli užívat jen děti v Praze a v rámci kroužků, táborů a různých workshopů mohou stavět modely postaveny na vlastních modelových pláncích, navržených inženýry a architekty firmy. Modely jsou plné nápaditých témat, jako například: vesmír, stavitelství, zábavné parky atd. Ke stavění modelů se používají speciální projektové sady Bricks 4 Kidz® , které umožňují vzdělávat děti v daných oblastech formou her.
Říkala jsem si, proč by si nemohly užívat i děti ze severní Moravy?
Mám doma syna, který miluje stavebnice LEGO a oči se mu rozzáří kdykoliv, když vidí stavebnici v letácích nebo v obchodech. Ta radost, když může začít stavět nový model se prostě nedá ani popsat. Dokonce i můj druhý syn, který se blíží k pubertálnímu věku, se zastaví a staví s ním.
Je vám povědomý pocit, když kouknete do dětského pokoje a vidíte jen tisíce kostiček lego a plno modelů, které jsou postaveny, ale dítěti je líto je znovu rozložit? Nebo patříte k těm, rodičům co trvají na rozložení modelu a stavíte s dítětem něco dalšího a zajímavějšího? Já zažívala oba pocity 🙂 Dokonce i ten, když jdete v noci dát dítěti pusu a náhle se do vaší nohy zaryje kostička ze stavebnice, nebo na ní uklouznete a po krkolomném pádu se vám kostička zaryje do těch nejroztodivnějších partií:-)
Zjistila jsem, že je možno zakoupit licenci francheezy a umožnit i dětem ze severní Moravy, aby mohly využívat výhod konceptu firmy a užít si hry s kostičkami LEGO a hrou se vzdělávat.
Sešla jsem se s paní Leshovou, která mi vše podrobně vysvětlila a já pro projekt zahořela ještě více.
Nebylo co řešit, pustila jsem se do něčeho nového a nelituji! Vidět rozzářené tváře dětí, které stavějí nové a nové modely, učí se novým věcem, rozvíjí svou motoriku a svou kreativitu i disciplíně, když na konci hodiny kostičky uklízí Pokaždé, když kroužek končí slyším „To bylo super“, „To je škoda, že už musíme končit„ nebo „Přijdeš i příště?“!
Ale nejkrásnější jsou ty jiskřičky v dětských očích, když se věnují stavění modelů a pak vidí výsledek!
Kde působíme?

https://cz.bricks4kidz.com/index.php…
Chcete, abychom působili i u Vás ? Napište mi: rslavikova@bricks4kidz.com a určitě se domluvíme.

Přeji Vám krásné jarní dny
Radka Slavíková
www.bricks4kidz.cz/ostravajih

 

americanczech-republic

Photo Gallery

This message is only visible to admins:
Unable to display Facebook posts

Error: API access disrupted. Go to the App Dashboard and complete Data Use Checkup.
Type: OAuthException
Code: 200
Click here to Troubleshoot.
View Full Facebook Gallery

Učíme se, stavíme a hrajeme si s kostkami LEGO®

Copyright © 2015 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. PRIVACY POLICY | CORPORATE CONTACT

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.